Ferie 2024 z PTTK - "Wędruj z nami"

2 lutego 2024 r.  członkowie i sympatycy szkolnego  koła turystycznego „Globtroter” uczestniczyli w jednej z imprez Regionalnego Oddziału PTTK – FERIE 2024 z PTTK „WĘDRUJ Z NAMI”.
Był to Zimowy Spacer po Jurze: Turów – Przymiłowice - Skałki Św. Idziego - Olsztyn – dł. 7 km. Dla większości uczestników (uczniowie z klasy IV A i IV b) samodzielny zakup biletu na pociąg był wyzwaniem. Niektórzy po raz pierwszy jechali pociągiem.
Na peronie w Turowie czekał na nas przewodnik – pan Andrzej Mózgowiec ze swoim psem Charliem. Wędrówkę rozpoczęliśmy  od loterii. Za puste losy też czkała nagroda pocieszenia. Idąc niebieskim szlakiem podziwialiśmy piękne zakątki naszej Jury: „Skałki św. Idziego” – mocno zarośnięte, ale i tak piękne, panoramę Sokolich Gór – rezerwatu przyrody, wzgórze zamkowe, na którym dostrzegliśmy liczne prace remontowe. Miasteczko Olsztyn oferuje turystom liczne atrakcje. Będziemy je odkrywać podczas kolejnych wędrówek.
Nasza piesza wycieczka zakończyła się na olsztyńskim rynku, skąd autobusem linii podmiejskich nr 58 dotarliśmy do Częstochowy. Polecamy takie piesze wycieczki. To ogromna frajda obserwować, jak zmienia się teren, podziwiać naturę...To po prostu ODPOCZYNEK.

Z turystycznym pozdrowieniem: Jolanta Biernacka, Agnieszka Trzeciakowska.