Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Początek roku szkolnego był czasem wyborów w naszej szkole. 20 września na ścianach szkoły zawisły plakaty dwóch kandydatów i jednej kandydatki na Przewodniczącego/ Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły – byli to: Alexander Breguła z klasy 7a, Mariusz Machura z klasy 7a oraz Karolina Wawrzak z klasy 4a.

Uczennice i uczniowie naszej szkoły przez ponad dwa tygodnie czytali na plakatach jakie pomysły na ten rok szkolny mają poszczególne osoby kandydujące. We wtorek,
5 października kandydaci i kandydatka pojawili się osobiście w każdej klasie aby w skrócie przedstawić raz jeszcze swoje propozycje oraz przekonać do siebie wyborców.

Finałem kampanii wyborczej był czwartek 7 października kiedy to uczniowie i uczennice naszej szkoły zagłosowali na wybraną przez siebie osobę. Wybory staraliśmy się przeprowadzić tak ekologicznie jak mogliśmy – kartki do głosowania były wydrukowane na papierze z recyklingu a głosy wrzucaliśmy do urny zrobionej z tekturowego pudełka.

Zarówno Alexander jak i Karolina oraz Mariusz zaprezentowali się znakomicie, mieli świetnie pomysłu, które spodobały się uczennicom i uczniom naszej szkoły. Dziękujemy im za ich wysiłek i kreatywność. Ale zwyciężyć mogła tylko jedna osoba.

Przeważającą liczbą głosów wygrał Alexander Breguła z klasy 7a. Oto nasz nowy Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Gratulujemy!