25.08.2022 r.

25 sierpnia zgodnie z harmonogramem projektu nasi goście z Ukrainy byli na wycieczce w Zagrodzie Edukacyjnej "Stefanówka" w Szarlejce k. Częstochowy. Tam też poznawali starodawne sposoby wypiekania chleba, mieli warsztaty kulinarne, poznawali i karmili zwierzęta na terenie gospodarstwa. Po południu w Szkole Podstawowej nr 16 odbyły się warsztaty kulinarne pn. "Gdzie kucharek sześć..." Uczestnicy projektu robili tradycyjne pierogi, rogaliki oraz litewskie bliny. Warsztaty kulinarne prowadziły nauczycielki i uczniowie z Zespołu Szkol Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego.
Ponadto nasi goście wraz z naszymi uczniami brali udział w warsztatach polonistycznych "Przysłowia mądrością narodu". Uczestnicy pracując warsztatowo opisywali i malowali wybrane przysłowia, prezentując je na zakończenie wszystkim zebranym.

W szkole powstała wystawa prac stworzonych przez uczniów podczas warsztatów.

NCK