#Wyłącz hejt - Włącz szacunek

8 grudnia klasa V a miała okazję uczestniczyć w konferencji pt. "Wyłącz hejt - Włącz szacunek", która odbyła się w Auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Projekt został zainicjowany przez Fundację Eltrox Razem Bezpieczniej w celu prowadzenia działań edukacyjnych podnoszących świadomość społeczną dotyczącą hejtu oraz mowie nienawiści wśród dzieci i młodzieży. W dobie mediów społecznościowych codzienne napięcia często mają miejsce w sferze wirtualnej, gdzie niczym nieograniczane wymykają się niekiedy spod kontroli, powodują cierpienia oraz są przyczyną samobójstw wśród wielu młodych ludzi. Inicjatywy i spotkania o tego typu tematyce uczą obrony przed zjawiskiem hejtu, zachęcają do przeciwdziałania jego przejawom, odpowiedniego reagowania na przemoc oraz uwrażliwiają na godność drugiego człowieka.