Podsumowanie projektu MAŻ - kl. IIa

W ramach projektu Młodzieżowej Akademii Życia uczestniczyliśmy w zajęciach kółka teatralnego. Na zajęciach zapoznaliśmy się z podstawowymi pojęciami związanymi z teatrem, doskonaliliśmy technikę czytania i recytacji, pracowaliśmy nad dykcją, poprawnym oddychaniem i emisją głosu, mimiką, gestykulacją.

Samodzielnie wykonaliśmy kukiełki, scenografię, ułożyliśmy dialogi to teatrzyku kukiełkowego ,,Smok Wawelski”.

Przygotowaliśmy pantomimę do legendy o powstaniu państwa polskiego.

Spotkaliśmy się z podopiecznymi Hospicjum DAR SERCA, prezentując nasze talenty aktorskie.

Uczestniczyliśmy w wycieczce do Teatru im. Adama Mickiewicza  w Częstochowie.
Pani Ewa Oleś na widowni Sceny Kameralnej im. Iwo Galla zapoznała nas z zadaniami sekretarza literackiego oraz warunkami pracy aktorów, akustyków, suflerów i operatorów. Pan Piotr Całus, przybliżył nam pracę akustyka w teatrze. Chętni zaprezentowali swoje umiejętności na scenie z wykorzystaniem mikroportów. Byliśmy w modelatorni, kostiumerni.

Byliśmy w teatrze na spektaklu   pt. ,,Czerwony Kapturek". To opowieść  o dorastaniu, bezinteresownej pomocy  i o tym, że dobro zwycięża zło.

Udział w zajęciach teatralnych pomógł nam rozwinąć  zdolności i zainteresowania. Przygotował do świadomego odbioru sztuki teatralnej.

Wspólnie spędzony czas był doskonałą nauką tolerancji i otwarcia się na drugiego człowieka. To tu rozwinęliśmy uzdolnienia artystyczne: teatralne, recytatorskie, muzyczno-ruchowe, taneczne i plastyczno-techniczne.

Uczniowie klasy II A