Zdrowe, kolorowe kanapki w klasach drugich

W naszej szkole kształtujemy zdrowe nawyki żywieniowe. W ramach innowacji pedagogicznej „Zdrowe żywienie, to mądre myślenie” uczniowie klas 2a i 2b przygotowywali zdrowe, pożywne i kolorowe kanapki. Drugoklasiści,  aby przystąpić do działań kulinarnych dokładnie umyli ręce i założyli  fartuszki, po czym wszyscy przystąpili do pracy. Następnie odbyła się degustacja, a zadowolone miny potwierdziły, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Dzięki takim zajęciom dzieci kształciły w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków. Ponadto uczniowie poznali jakie produkty są cennym źródłem witamin i minerałów dla naszego organizmu.