"Powitanie wiosny" - rajd pieszy kl. 4a, 4b i 5b

W piątek 22 marca uczniowie klas 4a, 4b i 5b wraz z nauczycielami wybrali się na rajd ,,Powitanie wiosny". Pogoda była wymarzona. Wyruszyliśmy z Mirowa, mijaliśmy po drodze stadninę koni  „Pegaz”. Stamtąd udaliśmy się na Przeprośną Górkę. Brat zaprosił  nas do Sanktuarium Św. Ojca Pio, gdzie opowiedział krótką historię tego miejsca. Przeprośna Górka pod Częstochową dla wielu jest ostatnim etapem pielgrzymowania i pierwszym miejscem, z którego można dostrzec cel wędrówki – Jasną Górę. Świątynię otacza pięknie wkomponowana w krajobraz Droga Krzyżowa. Miejsca tego strzeże uroczy pies Pastor, który był wielką atrakcją dla naszych uczniów. Następnie wędrowaliśmy ścieżką krajoznawczo- turystyczną do Jaskrowa, Wancerzowa i  Mstowa, gdzie czekała na nas pyszna pizza. Po drodze można było rozładować energię na placach zabaw. To był bardzo udany dzień. Warto czasem oderwać się od szkolnej ławy, zaczerpnąć świeżego powietrza, zażyć witaminy D w naturalnej postaci, dotknąć, powąchać i posmakować życia wszystkimi zmysłami. Powitaliśmy Wiosnę i naładowaliśmy baterie. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach.

Link do filmu: