XV złaz turystyczny "Wiośnie na spotkanie"

W sobotę 23 marca 2024 roku członkowie i sympatycy naszego SKKT – PTTK Globtroter wzięli udział w XV złazie turystycznym Wiośnie na spotkanie. Skorzystaliśmy z zaproszenia Regionalnego Oddziału PTTK w Częstochowie i gościnności SKKT – PTTK Wędrowniczek w SP nr 27 im. Zygmunta Łęskiego w Częstochowie. Rajd cieszył się dużą popularnością. Wzięło w niej udział ponad 200 osób z dziesięciu częstochowskich szkół podstawowych. Trasa marszu prowadziła ulicą Głogową, Morską, Prędziszów i Hektarową aż na Przeprośną Górkę i dalej ulicą Wodociągową i Rozdolną do Szkoły Podstawowej nr 27, w której mieściła się meta. Łącznie pokonaliśmy około 11 km. Dopisała nie tylko frekwencja, ale także piękna, słoneczna pogoda i dobry humor. Na mecie, na wszystkich uczestników, czekały porcje kiełbasy z pieczywem i herbatą. Ponadto wszyscy dostali pamiątkowe plakietki. Organizatorzy przygotowali liczne konkursy: sprawnościowe, literackie, plastyczne. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najładniejszą Marzannę.

Konkurs na najładniejszą Marzannę:
I miejsce Konstancja Hołodniuk klasa VIB,
II miejsce Agata Strojczyk klasa VIB,
V miejsce Zuzanna Majchrzak, Lena Jaśkiewicz, Jagoda Misztal klasa IVB,
ex aequo Julianna Jastrzębska i Natalia Skórka klasa IVA.

Konkurs plastyczny Sukienka pani Wiosny:
II miejsce Lena Jaśkiewicz klasa IVB,
V miejsce Dominika Czarnota klasa VA.

Konkurs literacki - wiersz o Wiośnie:
I miejsce Natalia Skórka klasa IVA

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów, wytrwałości i czekamy na kolejny rajd.