13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu:
GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA,

DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 –  PAMIĘTAMY!

Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli województwa śląskiego. Jego głównym celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.
W najbliższych miesiącach uczniowie naszej szkoły będą mogli min. obejrzeć wystawę przygotowaną w szkolnej bibliotece, uczestniczyć w projekcji filmu pt. ,,Nie zabierajcie mamy”, zapoznać się z prezentacją przygotowaną przez IPN. Chętni uczniowie będą mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych konkursach: literackim i plastyczno- literackim. W klasie VII zostaną przeprowadzone lekcje przybliżające temat stanu wojennego w Polsce.
Zapraszamy do aktywnego udziału w projekcie.
W sposób szczególny zwracamy się do Państwa, którzy znają uczestników wydarzeń grudnia 1981, Wspomnienia sprzed lat mogą zostać utrwalone w pracach konkursowych naszych uczniów, a także zamieszczone w przygotowywanym filmie IPN.

mgr Agnieszka Trzeciakowska – koordynator projektu
mgr Katarzyna Bartczak